Pobyt nad jeziorem

Noc Sylwestrowa kojarzy się wszystkim z huczną zabawą do białego rana. Każdy w tym dniu chce być szczęśliwy i spędzić go jak najpiękniej. Dlatego też często mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do świętowania tej wyjątkowej nocy na przełomie 31 grudnia i 1 stycznia. Jednym z takich pięknych i wyjątkowych form spędzenia Sylwestra jest pobyt nad jeziorem. Tego typu Sylwester najbardziej zadowoli entuzjastę ciszy i spokoju od miejskiego zgiełku. Również wielbiciele żeglarstwa czy wędkarstwa chętnie spędzą tę noc w otoczeniu pięknej natury. Jezioro skute lodem to niesamowity widok, który przypomina nam o urokach polskiej zimy. Świeże powietrze, piękne lasy oraz długie romantyczne spacery to kolejne niepodważalne argumenty przemawiające za spędzeniem Sylwestra nad jeziorem.

Oczywiście Sylwester nad jeziorem można spędzić w różnorodny sposób, np. w drewnianej chatce z kominkiem, w hotelu SPA, w pensjonacie, itp. Wybór miejsca jest podporządkowany zamożności naszych portfeli. Lecz czasami warto zaszaleć, zwłaszcza że taka noc jest tylko jeden raz w roku. Najwięcej ofert pobytów sylwestrowych nad jeziorem pochodzi z regionu jezior mazurskich i lubuskich. Tamtejsze bazy noclegowe i oferty sylwestrowe są najbardziej różnorodne. Są to także najbardziej popularne w Polsce regiony, gdzie tafle jezior przyciągają turystów z całej Polski. Słynne miasta i miasteczka to: Mikołajki, Sławno, Łagów Lubuski czy Mrągowo. Najbardziej urokliwe są mniejsze miasteczka i wsie położone nad jeziorami, gdzie cisza i bliskość przyrody zapiera dech w piersi.

Organizatorzy sylwestrowych imprez prześcigają się w pomysłowości. Na ogół w noc sylwestrową serwują przysmaki regionalnych staropolskich kuchni przy romantycznej scenerii. Poza tym zazwyczaj do głównych atrakcji organizowanych dla turystów są ogniska, kuligi, przejażdżki oraz pokazy sztucznych ogni.

Oczywiście można również wynająć przytulny domek otoczony lasem i spędzić Sylwestra w gronie przyjaciół lub we dwoje. To romantyczna forma spędzenia tej wyjątkowej nocy. Często domki wyposażone są w kominek, który nadaje się idealnie do romantycznego wieczoru przy lampce szampana. Bezsprzecznie Sylwester nad jeziorem to doskonałe i urokliwe miejsce na pożegnanie starego roku.