Wyjazdy zagraniczne

Tegoroczny Sylwester zbliża się dużymi krokami. Z cała pewnością to wyjątkowy czas, który należy spędzić z kimś bliskim oraz w ciekawym miejscu. Przełom roku 2007/2008 nie trzeba koniecznie spędzić w Polsce. Obecnie coraz więcej Polaków wybiera świętowanie Nowego Roku za granicą. Taki stan rzeczy wynika z faktu, iż naszych rodaków zaczyna być stać na tego typu wyjazdy. Pewnie każdy marzy, żeby choć raz spędzić noc sylwestrową poza granicą swojej ojczyzny. Oczywiście kwota jaką zapłacimy z tą przyjemność uzależniona jest od kraju, do którego się udajemy. Lecz czasami warto zaszaleć, zwłaszcza że Sylwester to szczególny dzień w roku, w którym liczy się tylko zabawa! Dlatego też powinno się od czasu do czasu spędzić ten czas w innym, nowym oraz oryginalnym miejscu na ziemi.

Sylwester za granicą można również spędzić różnorodnie, a wybór miejsca chyba najczęściej przysparza najwięcej problemu. To jaki kraj wybierzemy w dużej mierze pozostaje w zależności od zasobności naszych portfeli. Dlatego też najczęściej Polacy wyjeżdżają świętować ten niepowtarzalny wieczór w krajach położonych blisko Polski, do których zaliczamy: Czechy, Niemcy, Słowację, Francję czy Austrię. To jednocześnie najpopularniejsze kierunki wyjazdów sylwestrowych. Najczęściej jest to podróż kilkudniowa podczas, której zwiedza się najpiękniejsze miejsca i zabytki danego kraju. Poza tym takie wyprawy połączone są także uprawianiem sportów zimowych czy inną rekreacją. Bardziej zamożni Polacy wybierają pobyt w ciepłych i egzotycznych krajach świata. Tutaj sylwestrowa noc organizowana jest na plaży, przy basenach lub w restauracjach. W tym czasie korzystamy z dobrodziejstw ciepłego klimatu, zażywając słonecznych kąpieli w ciepłych morskich wodach. Taki pobyt przynosi wiele radości, relaksu oraz zabawy! Wracając do Polski wypoczęci i opaleni czujemy się, że nasze akumulatory naładowane są w 100%.

Wyjeżdżając na Sylwestra za granicę należy pamiętać, iż na świecie są różne strefy czasowe. Dlatego też np. w Australii wita się Nowy Rok o godz. 14.00 naszego czasu. Największe stolice światowe organizują huczne świętowanie oraz przepiękne i niesamowite pokazy sztucznych ogni. Paryż, Sydney, Nowy York co roku przyciągają miliony turystów z całego świata. Wtedy można w jednym miejscu usłyszeć wszystkie języki naszego globu.

Do takiego wyjazdu i nocy sylwestrowej za granicą należy przygotować się identycznie jak w Polsce. Oczywiście jeśli to jest wyjazd do tropików należy zabrać letnie ciuchy i sylwestrowe kreacje. Na całym świecie szampan to symbol sylwestrowej nocy, więc nie zapomnij o posiadaniu choć jednej butelki tego trunku. Tak więc: Szczęśliwego Nowego Roku, Happy New Year, Bonne Année, stastlivy Novy Rok.