Życzenia noworoczne

Sylwester to doskonała okazja do składania sobie życzeń. Lecz w jaki sposób je złożyć? Z takim problemem borykają się miliony Polaków. Często składanie życzeń staje się męką, a wbrew pozorom powinno sprawiać to nam przyjemność. Złożenie sylwestrowych życzeń znajomym i najbliższym świadczy o poszanowaniu i pamięci. W tą wyjątkową noc wszyscy witają Nowy Rok z lampką szampana i uśmiechem na twarzy.

Składanie życzeń ma na celu sprawienie radości drugiej osobie. Można zrobić to na kilka sposobów: osobiście, po przez e-maila, tradycyjnie wysyłając kartkę pocztą lub bardziej innowacyjnie w formie wirtualnej, telefonicznie oraz sms-em. Dawniej ludzie wysyłali sobie kartki pocztą, gdyż nie było innych możliwości. Dzisiaj technika pozwala nam na złożenie życzeń sylwestrowych na wiele sposobów. Obecnie najbardziej popularną formą jest wysyłanie życzeń sms-em, mms-em lub e-meilem. Także wirtualne kartki coraz częściej wypychają tradycyjne pocztówki. Myślę, że to nie sposób przekazania życzeń jest ważny, lecz pamięć i słowa, które chcemy przekazać drugiej osobie. Oczywiście najprzyjemniej składa się życzenia osobiście, lecz nie jesteśmy w stanie tego zrobić jednocześnie ze wszystkimi bliski nam osobami.

Treść życzeń jest także ważnym elementem całego ceremoniału ich składania. Najlepsze są te, które płyną prosto z serca. Natomiast jeśli nie masz talentu w tej kwestii, pozostaje Ci skorzystać z gotowych już życzeń. Lecz powinny być one oryginalne oraz dopasowane do osoby, której będziemy je składać. Dlatego też należy zadać sobie trochę trudu, w przypadku gdy chcemy, żeby sprawiły one prawdziwą radość. Oczywiście, aby złożyć śliczne i trafne życzenia noworoczne należy znać człowieka, któremu będziemy je składać. Wtedy doskonale wiemy jaki jest, o czym marzy i jesteśmy w stanie złożyć wspaniałe życzenia sylwestrowe. Oklepane i nieprzemyślane życzenia na pewno nie sprawią tyle radości, niż te płynące z głębi naszej duszy.

Oto kilka przykładowych życzeń sylwestrowych:

  • "Niech ten nadchodzący Nowy Rok przyniesie wiele pięknych i wypełnionych radością dni u boku bliskich osób, a w Waszym domu niech zakwitnie atmosfera pełna miłości i szczęścia, która będzie gościć każdego dnia."
  • "W Nowym Roku życzymy Wam wiele pięknych, pełnych miłych akcentów chwil, które sprawią iż Wasze serca zawsze będą przepełnione radością i miłością. Lecz przede wszystkimi aby ten rok był lepszy od poprzedniego..."
  • "Mnóstwo radości, szczęścia, ciepłych i niezapomnianych chwil, które sprawią, że poczujesz się najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Samych dobrych niespodzianek od losu, a jak najmniej smutków!"
  • "Przede wszystkim dużo od losu prezentów, a mało w życiu zakrętów, Mnóstwo bąbelków w szampanie i kogoś wyjątkowego, kto zrobi Ci śniadanie, Lecz życzę Ci zwłaszcza na każdym kroku wiele szczęścia w Nowym Roku!"
  • "Życzę Ci szampańskiej zabawy, wspaniałych chwil... i nadziei, bez której życie straciło by sens... Lecz pragnę abyś zawsze pozostał sobą bez względu wszystko i chce być przy Tobie zawsze blisko..."